آلن لیون
خانم کِلی کین‌کِید  خبرنگار جوانی است که به همراه پسر نوجوانی به نام مَکس، برای تهیۀ خبرهای جنایی، خود را درگیر ماجراهایی می‌کند. در این میان آلن لیون و دستیارش گرونیارد نیز به کمک آنها می‌شتابند...

در هر قسمت «هُوارد رادولف کارِست» Howard Randolph Karst که یک تولیدکنندۀ اسلحه است با همدستش کُنتس «مِی هِم»  May Hem به دنبال تبه‌کاری‌های خود، وارد یک ماجرای غیرقانونی می‌شوند. آنها برای بدست آوردن قدرت‌های سیاسی به هر جنایتی روی می‌آورند.

خانم کِلی کین‌کِید Kelly Kindcaid و دستیارش مَکس Max Leblanc برای تهیۀ خبر به سمت رخدادها می‌روند و اغلب ردپایی از کارست پیدا می‌کنند. آلن لیون برای جلوگیری از جنایات کارست مثل یک بدل کار حرفه‌ای خود را به دام سانحه می اندازد و در هر جا که لازم باشد تغییر چهره می‌دهد. لیون تنها کسی است که آنقدر در خودش توانایی حس می‌کند که نه از شیادین می‌هراسد و نه از پلیس، چون خود را مبرا می‌داند. او با جسارت تمام پس از هر عملی که انجام می‌دهد کارت مخصوص خود را که علامت اختصاری اول اسم و فامیلی اوست به جا می‌گذارد تا همه بدانند که او در آنجا حضور داشته است. اما همین کار او از نظر پلیس دخالت محسوب می‌شود؛ دخالتِ یک دزد حرفه‌ای ولی با شخصیت و نجیب‌زاده! به همین دلیل همیشه از جانب آنها تحت تعقیب است.

بازرس گانیمارد Ganimard و دستیارش فلافان Folenfant برای دستگیری شیادان دست به کار می‌شوند، اما هر بار دیر به محل می‌رسند و اگر آلن لیون خود را به موقع به آنجا نرساند، قبل از اینکه آنها بتوانند مجرمین را دستگیر کنند فاجعه به بار می‌آید! بنابراین بازرس از یافتن لیون چشم‌پوشی می‌کند و او از محل می‌گریزد.

همیشه یک احساس علاقه و احترام بین این دزد نجیب‌زاده و خانم خبرنگار وجود دارد. یکی از علامت‌های بین کلی و آلن یک شاخۀ کوتاه گل رز قرمز است که باعث می‌شود کلی به کمک آن به راحتی لیون را شناسایی کند.

مجموعۀ «آلن لیون» با نام اصلی «شاهکارهای آرسن لوپن» Les Exploits d’Arsène Lupin یک سری داستان‌های پلیسی جنایی است که برای اولین بار در سال 1905 توسط نویسندۀ فرانسوی «موریس لبلانک» Maurice Leblanc نوشته شد. این شخصیت، در سری داستان‌های کوتاهی معرفی شد که در یک مجلۀ فرانسوی زبان در 20 قسمت چاپ و منتشر شده بود. پس از آن بر اساس این داستان، تعداد بسیاری سریال (مثل Night Hood در 1930)، فیلم، انیمیشن و همچنین تئاتر صحنه و رادیویی و کتاب‌های کمیک طراحی، تولید و اجرا شد.

مجموعه‌ای که پیش رو دارید در 26 قسمت برای گروه سنی نوجوان تولید شده که از این تعداد، 23 قسمت دوبله و آمادۀ پخش است.

اطلاعات تکمیلی

  • کارگردان: François Brisson, Pascal Morelli
  • نویسنده: Maurice Leblanc
  • موسیقی: Milan Kymlicka
  • تکنیک: دو بعدی
  • تعداد قسمت: 23
  • مدت: 23 دقیقه‌ای
  • کشور سازنده: محصول مشترک کانادا و فرانسه
  • سال ساخت: 1996
  • شرکت سازنده: CINAR, France Animation S.A.